Contacts
Beylikdüzü Ekran Kartı Tamiri
Ekran kartı verilerin veya grafiklerin çözünürlüğünü optimum seviyeye çıkartan bir bilgisayar ekran donanımı olarak ifade edilmektedir. Ekran kartının yüksek oranda çözünürlüğü olması görüntülerin çok daha net ve kaliteli olarak kullanıcıya ulaşması konusunda yardımcı olmaktadır.

Ekran Kartı Neden Bozulur?

Bilgisayar veya diz üstü laptopların en fazla kullanılan donanımı ekran kartlarıdır. Özellikle yüksek çözünürlük isteyen oyunların net ve kaliteli görüntü yakalayan ekran kartlarının zamanla bozulmasının bazı önemli sebepleri bulunmaktadır. Buna göre bilgisayarın periyodik temizliğinin ve bakımının yapılmaması ya da aşırı derecede ısınması, havalandırma performansının yeteri kadar çalışmaması ekran kartının bozulmasına başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

Ekran Kartı Tamiri

Ortalama ekran kartının ömrü yaklaşık 5 yıl olarak bilinmektedir. Doğru kullanım ve periyodik temizliği yapılması halinde daha uzun vadede kullanılabilecektir. Özellikle oyun bilgisayarlarında ekran kartının kalitesi çok önemlidir. Bir oyuncu bilgisayarının ekran kartı yüksek çözünürlükte olmalıdır. Eğer PC bir iş veya bireysel ise bu durumda ortalama çözünürlükte bir ekran kartı yeterli olacaktır. Ekran kartlarının onarılması güç olmakla birlikte Rtx 3090 Ekran Kartı Tamiri doğru adreste ve uzman ekiplerin müdahale edilmesiyle sağlanabilmektedir. Ekran kartı servisi mutlaka kendi uzmanlık alanında iş yapan ekiplerin müdahale etmesi oldukça önemlidir. Ekran kartı tamiri talep edilmesi için öncelikle güvenilir adres olan teknolojicozum.com adresinin ziyaret edilmesi yeterli olacaktır. Hizmetler bölümünden ekran kartı tamiri hizmeti tıklayarak uzman tamir ekibi ile iletişime geçmek yeterli olacaktır.

Ekran Kartı Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Bilgisayar donanımları oldukça pahalı ve satın alınması maliyetli parçalardır. Bu sebeple bilgisayarın veya laptopa ait tüm parçaların bakımlarının periyodik anlamda yapılması uzun ömürlü kullanılması mümkün olacaktır. Bu bağlamda ekran kartı bakımı periyodik ve düzenli olarak yapılması sağlanması tavsiye edilmektedir. Ev veya ofislerde kullanıcılar ekran kartı onarımı kendileri yapmamalıdırlar. Ekran kartı oldukça hassas ve hatalı bir işlem yapılması halinde onarılması oldukça imkansız hale gelecektir. Bu anlamda ekran kartı bakımı ve onarımı konusunda teknolojicozum.com web adresinde yer alan whatsapp iletişim hattından uzman ekibe başvurulması halinde söz konusu problemin ne olduğuna dair bir fizibilite çalışması yapılarak onarımı konusunda kullanıcıyla iletişime geçilerek bilgi verilecektir.

Ekran Kartı Yanması Nedir?

Ekran kartının onarılması çok zor ve hatta imkansız olan başka bir durum ise ekran kartının yanmasıdır. Ekran kartı bilgisayarın aşırı ısınması ve buna karşılık olarak PC veya laptopun soğutma sisteminin yeterli çalışmaması ya da tozların birikmesi sebebiyle karşılaşılan istenmeyen bir durumdur. Ekran kartının yanmaması için soğutma sisteminin belirli aralıklarla kontrol edilmesi, eğer soğutma yapmıyorsa mutlaka yenilenmesi gerekmektedir. Ekran kartının yanması durumunda direkt işlemciyi etkilemesi sebebiyle pc veya laptop işlevini sürdürmez ve sistem açılmaz. Bozuk ekran kartında görüntü aktarımı sağlanamaz. Ekran kartının bozulduğunu ekranın mavi bir görüntü almasıyla anlaşılmaktadır. Bu durumda PC’nin kapatılarak mutlaka güvenilir onarım adresi olan teknolojicozum.com web adresindeki uzman onarım ekibi ile iletişime geçilmesi yeterli olacaktır. Bilgisayar bileşeni olarak bilinen işlemcinin yüksek derecede ısınmaması gerekmektedir. Soğutma sistemi eğer yeteri kadar havayı dolaştıramaz ise bileşeninde bulunan işlemci aşırı derecede ısınacaktır. Bu durum ekran kartının yanmasına sebep olacaktır. Ekran kartının onarımı mümkündür. Ekran kartının değiştirilmesi donanım ve bilgisayarın serisine göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda ekran kartı tamiri fiyatı bilgisayar serisine, marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda RTX 3060 serisi için onarım bedeli konusunda uzman tamir ve onarım ekibi yardımcı olmaktadır. Ön görüşme tamamlandıktan sonra ekran kartı sorunu konusunda tespit yapılarak fiyatlandırma sağlanmaktadır.