Contacts
Avcılar Ekran Kartı Tamiri
MSI ekran kartı sorunu en sık yaşanan problemlerden biridir. Bu sorunun en büyük belirtisi ekranda garip renkler, yatay ya da düz çizgilerin oluşmasıdır. Ara ara ekranın gidip, gelmesi ya da titremesi de MSI ekran kartı arıza tespiti maddeleri arasındadır. Bilgisayarınızın açılış ekranında siz de bu tarz sorunlar yaşıyorsanız MSI ekran kartı servisi üzerinden firmamız ile iletişime geçebilir ve destek isteyebilirsiniz.

MSI Ekran Kartı Arızaları Nasıl Belli Olur?

Bilgisayarınız arızanın durumuna göre aniden açılabilir ve siyah ekran verebilir. Fakat bu sadece MSI hatası yüzünden değil anakart ya da ram hatası yüzünden de olabilir. MSI Ekran Kartı Tamiri Servisi ile ekran kartınızı kontrol ettirerek sorun hakkında net bir bilgiye ulaşabilirsiniz. MSI ekran kartı tamir fiyatları oldukça değişkendir bundan dolayı arıza ilerlemeden kontrol edilmesi ve erkenden tamirin yapılması oldukça önemlidir. Birçok farklı sebepten olabileceği gibi bu tür arızaların ayırt edici özellikleri bulunmaktadır, bu özellikler şu şekilde sıralanabilir; Ekranda çizgiler. Renk performansında düşüş, dalgalanma. Güç ve pil ışığında sorunlar. Video duraklaması veya kapanması. Mavi ekran hatası. Ekranda küçük karelerin çıkması. Düşük çözünürlükte bilgisayarın açılması ya da güvenli mod üzerinden açılması. Bu belirtiler arızaların en net belirtileridir. Sizlerde bu tür belirtiler yaşıyorsanız, MSI ekran kartı tamiri İstanbul üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

MSI Laptoplarda Ekran Kartı Neden Arızalanır?

Sıklıkla bu arızalar su, kahve ve benzeri sıvıların dökülmesi yüzünden meydana gelir. Fakat çoğunlukla dizüstü bilgisayarlar tüm bunlar olmadan da zaman içerisinde bozulur. Dizüstü bilgisayarların bozulmasına neden olan en büyük neden ise aşırı ısınmadır. Sıklıkla bu tarz durumlardan sonra bozulmalar meydana gelir, kullanıcılar MSI ekran kartı chipset tamiri fiyatı konusunda endişe duyar. Ancak firmamız en uygun fiyata, en kaliteli tamir hizmetini siz kullanıcılarımıza sağlamaktadır.

Ekran Kartının Bozulmasına Neden Olan Isı Problemi Nedir?

Bütün bilgisayarlar çalıştığı süre boyunca ısınır ve bu ısıyı tahliye soğutma sistemi ile soğutur. Ancak zamanla bilgisayarın iç yapısına toz birikir ve bu soğutma yavaşlar. Fanın artık soğutmaması ile birlikte ekran kartı da etkilenmeye başlar. Uzun süre sıcak havaya maruz kalan ekran kartının lehimlerin de çürüme olur. Bu çürümenin engellenmesi veya bozuk ekran kartınızın tamiri için siz de MSI ekran kartı tamiri Ankara üzerinden bizimle iletişime geçebilir, doğru ve güvenilir bilgiler ışığında ekran kartınızı tamir ettirebilirsiniz.