Contacts
Avcılar Ekran Kartı Tamiri
Bilgisayarınızın ekranı ile ilgili bir problem yaşadığınızda ekran kartı tamiri yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Elbette yeni bir bilgisayar almak herkes için çok kolay değildir bu yüzden ekran kartı tamiri yaptırırken bazı şeylere dikkat etmek gerekmektedir.

Ekran Kartı Tamiri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bilgisayar ekran kartı tamiri çok zor bir işlem olmamakla birlikte çok kolay da değildir. Ekran kartı tamirine başlamak için öncelikle ekran kartı arıza tespiti yapılmalıdır. Bu tespitten sonra tamire başlanabilir. Ekran kartı genellikle fanlar görevini yerine getiremezse tamir gerektirmektedir. Bilgisayarınızın ekran kartında bir problem olduğunda bunu hemen kolay bir şekilde fark edebilirsiniz. Örneğin laptopunuzun ekran kartında bir problem varsa bilgisayarın performansı düşer ve film veya dizi izlerken ekran donabilir. Bu da doğal olarak laptop ekran kartı tamiri gerektirebilir. Ekranda durduk yere farklı renkte desenler beliriyorsa, fanınızdan yüksek sesler duyuyorsanız, işlemciniz aşırı ısınıyorsa ekran kartı chipset tamiri fiyatı araştırmaya başlasanız iyi edersiniz. Fakat web sitelerinden bu konuda net bir cevap alamayabilirsiniz çünkü bilgisayarınızın marka modeline ve satın almak istediğiniz ekran kartına göre fiyatlar çok artabilir veya çok düşük de olabilir. Bir noktadan sonra tercih size kalmaktadır.

Ekran Kartı Tamiri Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Daha sonra sorun yaşamamak için ekran kartı chipset tamiri yaptırırken dikkat etmeniz gereken belli başlı şeyler vardır. Bunlara dikkat etmek için bilgisayarınızın marka ve modeli fark etmez. Bir laptop da olabilir notebook ekran kartı tamiri de olabilir. Ekran kartınızda bir problem olduğunu tespit ettikten sonra bilgisayarınızı teslim edeceğiniz kişi veya kurumun ekran kartı tamiri konusunda uzman olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Rastgele herhangi bir yere araştırma yapmadan bilgisayarınızı kesinlikle teslim etmeyiniz. Bilgisayarınızı teslim ettiğiniz kurum veya kişilere kesinlikle aynı problemi kısa süre içerisinde tekrar yaşayıp yaşamayacağınızı sorun ve uzun vadede sonuç alacağınızdan emin olduktan sonra tamir işlemlerini başlatınız. Eğer ekran kartınız tamir edilemeyecek durumdaysa sonuç alamayacağınız halde tamir ettirmek yerine yeni bir bilgisayar almanın zamanı gelmiş olabilir. Böylece boş yere tamire ödeme yapmış da olmazsınız.