Contacts
Avcılar Ekran Kartı Tamiri

Ekran kartı, fotoğrafların birçok videoların görünürlüğünü yükselten en önemli araçlardan biridir. Ekran kartı kullanıldığı bütün bölgelerde fazlasıyla önem taşımaktadır. Ekran kartının kalitesinin önemi ekran kartı bozulduğunda ekran kartı tamir fiyatı seçeneği gibi konularda önemli rol oynamaktadır.

Ekran kartı bozulduğu zaman ekranda yansıtılacak veriler görünmemektedir. Özellikle kullanılan oyunlar içeriklerde bu kartı bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çok uzun süre kullanılması ile beraber bozukluklar meydana getirebilmektedir. Aynı zamanda yazılımsal sebepten dolayı da bu kart sistemleri oksitlenerek görüntü vermeyebilir. Bu da kullanıldığı yere göre büyük hasarlar meydana getirmektedir.

Ekran Kartları Neden Bozulmaktadır?

Kullanılan bu kartlar çok uzun süre kullanıldığı takdirde zamanla kendini oksitleyen kendi kendini çizen kim sebeplerden meydana gelebilir. Ekran kartının belli bir ömrü vardır. Bunun yanında ekran kartının ağır darbe alması tamir edilemeyecek bozukluklarından meydana gelmesi de ekran kartı tamir fiyat konusunda artış göstermektedir. Kartın içerisinde kullanımlarından dolayı birçok lehim söz konusudur. Bu lehimler ekran kartını tutarak birbirine bağlamaktadır. Ekran kartı bozulmalarında genellikle ilk çatlamalar kırılmalar ve buna benzer süreçler meydana gelmektedir. Kişi böyle bir sorun ile karşılaştığı zaman muhakkak profesyonel birine başvurmalıdır.

Ekran Kartı Arızaları Nelerdir?

Bu arızalar, kullanıldığı karta göre değişkenlik gösterir. Arızalar genellikle grafik işletmecisinden monitöre doğru bir süreç izlemektedir. Bazı durumlarda görüntü gelmeyebilir. Birçok durumda ise görüntü gelir kesik kesik geri gitmektedir. Bir diğer bozukluk ise görüntünün kalitesi oldukça düşük seviyelerde yer almaktadır. Bu süreçler bazen maliyetli bir yol izleyebilmektedir. Böyle durumlarda genellikle çip değiştirme yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde ekran kartı fiyat konusunda azalmalar meydana getirir. Böylece kişi kısa zamanda ekran kartının tamir edilmesini sağlayabilmektedir.

Ekran kartı fiyatları neye göre değişir?

Bu fiyatlar genellikle hasarın ne kadar büyük olduğuna göre değişkenlik gösterir. Bu hususta ekran kartı tamir fiyat listesi belirlenirken ilk önce tamiratın ne kadar uzun süreceğini karar verilir. Daha sonra bu müşteriye bildirilir ve bu şekilde bir yol izlenir.

Ekran Kartı Tamir Süreci Nasıl Olmaktadır?

İlgili kişiler bu süreci hızlı ve kısa sürece çözmektedir. Bunun yanında bu süreler genellikle üç gün gün sürmektedir. Buradaki ana kart oldukça hassas ve dikkatli bir şekilde çıkartılarak onarım süreci yapılmaktadır. Muhakkak kişilerin elinde yedek parça bulunmalıdır. İşlem gerçekleştirilirken ilk önce ürün hassas bir şekilde açılarak içerisindeki bozuk olan çip çıkarılmaktadır. Daha sonrasında bu çipin ne kadar zarar aldığına bakılarak onarımı sağlayıp sağlamayacağı kontrol edilir. Bakılan çipin eğer onarı mı sağlanamıyorsa yenisi ile yer değiştirilmektedir.

Daha sonra takılan çipin ekran ile uyuşup uyuşmadığı kontrol edilir. Takılan çip eğer ekran ile uyuşuyorsa tamirat süreci tamamlanmış olmaktadır. Eğer takılan çip ekran kartı ile uyuşmuyorsa başka bir çip kullanılmaktadır. Sürecin fiyat aralığı ekran kartı tamir fiyat aralığına göre farklı koşullardan oluşmaktadır. Süreç bu şekilde işleyerek devam etmektedir.